ارتباط با فارسیکام

جهت ارتباط با فارسیکام می توانید از شماره‌های زیر تماس بگیرید.

درخواست جلسه پرزنتدرخواست اطلاعات CRM

واحد فروش
88547827 (021)
88547828 (021)
88547829 (021)
واحد پشتیبانی
88504921 (021)
88504754 (021)
sales@farsicom.com تهران، خیابان سهروردی شمالی، بین تقاطع عباس‌آباد و هویزه، کوچه متحیری، پلاک 60، واحد4

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام
در یک نگاه

مدیریت ارتباط با مشتری

مخفف عبارت Customer Relationship Management است که به اختصار CRM نامیده می شود. این نوع مدیریت همانطور که از نام آن پیداست، بر جذب، حفظ و وفاداری مشتری تاکید دارد. بدین شکل که با استفاده از تبلیغات مشتری جذب سازمان می شود، محصولات و خدمات مختلف را بررسی می کند و سرانجام کالا یا خدمت مورد نظر را سفارش می دهد. در نهایت، اگر از عملکرد سازمان راضی بود، نه تنها مجددا مراجعه می کند، بلکه دوستان و آشنایان خود را نیز به خرید تشویق می کند. در صورتی هم که ناراضی باشد، تجربه ناگوار خود را نه تنها به دوستان و آشنایان که به همه عالم خواهد گفت. بنابراین حفظ مشتری و ایجاد وفاداری در وی بسیار مهمتر از جذب آن است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام، سازمان شما را در رسیدن به این هدف یاری می کند.

گردش کار

ایجاد چرخه‌کاری قدرتمند و انعطاف پذیر، طراحی workflow به ساده ترین شکل

سیستم فروش

طراحی فرایند های فروش به دو صورت استاتیک و داینامیک

زمان‌بندی کارها

انجام فرایندهای تکراری و روزمره و پیاده سازی با جزئی ترین نکات

f

فرم ساز

ایجاد فرم های آنلاین و جمع آوری داده ها به صورت دقیق

گزارش ساز

طراحی گزارش ها و نمودارهای مطابق با استانداردهای جهانی

ارتباط با مراکز تلفنی

قابلیت ارتباط با مراکز تلفنی سازگار با سیستم های ویپ، استریسک

نرم افزار CRM فارسیکام

علاوه بر پرونده مشتریان، تمامی اطلاعات درون و برون سازمانی به صورت یکپارچه ذخیره می شود. شما می توانید با استفاده از ابزار موجود در این نرم افزار، نیازهای مشتریان خود را در لحظه پاسخ دهید. برای کارکردن با نرم افزارهای حرفه ای آن نیاز به تخصص یا آموزش خاصی ندارید، زیرا محیط نرم افزار بسیار ساده و در عین حال پر کاربرد طراحی شده است.
به انتخاب شما، دسترسی به این نرم افزار هم از طریق شبکه داخلی و هم از طریق سیستم اینترنت قابل استفاده است. همچنین نرم افزار به دو نوع لوکال و نسخه روی ابر به فروش می رسد که اطلاعات دقیقتر آنرا می توانید از کارشناسان فارسیکام بپرسید. تنها این نکته را یادآور می شویم که سیستم روی ابر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام از نظر سرعت و امنیت کاملا تضمین شده و هزینه آن نسبت به سیستمهای دائم بسیار کمتر است.
سازمان یکپارچه سازمانی است که فرآیندهای داخلی آن به صورت منظم و دور از موازی کاری یا دوباره کاری انجام می شود. وظایف تمامی کارمندان در این سازمانها کاملا مشخص و تعریف شده است و هرگز مشتری برای دریافت خدمات منتظر نمی ماند. آیا این یک سازمان ایده آل نیست؟ چنین سازمانی را در خارج از ایران جستجو نکنید، تنها با استفاده از ابزار موجود در CRM فارسیکام، سازمان شما نیز می تواند ایده آل باشد.

مدیریت ارتباط با مشتری روی ابر
h

دسترسی آسان

همه افراد شرکت می‌توانند در مکان‌های مختلف فقط با دسترسی به اینترنت به اینترنت می توانند از نرم افزار CRM استفاده نمایند.

h

به روز رسانی رایگان

امکانات جدید و تغییرات به صورت دوره ای و رایگان بر روی نرم افزار آپدیت می شود و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

h

کاهش هزینه ها

نداشتن هزینه پشتیبانی، هزینه خرید هاست و موارد دیگر باعث می‌شود بدون دردسر از نرم‌افزار به آسانی از نرم افزار استفاده نمود.

h

امنیت بالای هاست

نرم افزار CRM در یکی از هاست های داخلی با امنیت بالا قرار داده شده و به صورت منظم و مرتب پشتیبان‌گیری می شود.

h

پشتیبانی رایگان

در همه مدت استفاده از نرم افزار پشتیبانی نرم افزار به صورت رایگان انجام می شود و نیازی به پرداخت هزینه پشتیبانی نیست.

h

سرعت بالای هاست

هاست استفاده شده برای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری داری سرعت بالا برای دسترسی آسان به نرم افزار CRM می‌باشد.

CRM_Farsicom
p8-title-img2-2

گفتگوی آنلاین

در دنیای امروز یک ابزار حرفه ای و بسیار کارآمد برای مدیران سایت ها و وبلاگ ها استفاده از سامانه چت آنلاین است که این امکان را می دهد تا با برقراری ارتباط بصورت گفتگوی آنلاین با بازدیدکنندگان وبسایت خود، آن ها را به مشتری تبدیل کنند. این سامانه محیطی برای برقراری ارتباط و گفتگوی زنده بین مدیران و کارشناسان با بازدیدکنندگان سایت است.