ارتباط با فارسیکام

جهت ارتباط با فارسیکام می توانید از شماره‌های زیر تماس بگیرید.

درخواست جلسه پرزنتدرخواست اطلاعات CRM

واحد فروش
88547827 (021)
88547828 (021)
88547829 (021)
واحد پشتیبانی
88504921 (021)
88504754 (021)
sales@farsicom.com تهران، خیابان سهروردی شمالی، بین تقاطع عباس‌آباد و هویزه، کوچه متحیری، پلاک 60، واحد4

مدیریت کاربران

در بخش مدیریت کاربران، می توان کاربران نرم افزار CRM را در این بخش تعریف، فعال، غیرفعال و حذف نمود.

یکی از امکانات این بخش تعریف تاریخ اعتبار برای کاربران نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می باشد، با تعریف تاریخ اعتبار، به طور مثال کاربری باید تعریف شود که فقط 1 ماه می تواند از نرم افزار استفاده نمایید، با تعریف بازه 1 ماهه، این کاربر بعد از 1 ماه با اطلاعات کاربری نمی تواند وارد سیستم شود.

مدیریت کاربران

همچنین ایجاد و تغییر دسترسی، تغییر نمایه کاربر و امکان گفتگو آنلاین با دیگر کاربران و دسته بندی گروه کاربری نیز وجود دارد.

در صورتی که برای ارسال پیامک از سرشماره های پیامکی شرکت فارسیکام استفاده میکنید می توانید برای هر کاربر اعتباری را اختصاص دهید که کاربران بتوانند تا مبلغ تخصیص داده شده پیامک ارسال نمایند، افزایش و کاهش اعتبار و نمایش گردش حساب کاربر به راحتی در دسترسی مدیر سیستم می باشد.

گزارش و فعالیت های کاربران

یکی از بخش هایی که مدیران شرکت ها و سازمان ها می توانند نحوه فعالیت کارمندان خود را رصد کنند بخش “گزارش کاربر” می باشد در این بخش فعالیت های کاربر ثبت می شود، هر تراکنشی که کاربر انجام دهد ثبت، ویرایش، حذف و … در این بخش به صورت آنلاین و آنی ثبت می شود. تمام فعالیت های کاربران بر روی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام در این بخش ثبت می شود، اطلاعاتی مانند زمان ورود و خروج به سیستم، پاسخ تیکت، ثبت سند و فاکتور، ثبت فروش و مشتری و …

با استفاده از بلاک “گزارش کاربر” در بخش داشبورد و اضافه نمودن این بلاک در داشبورد می توان فعالیت های کاربران را به صورتی آنی مشاهد و این اطلاعات همیشه در دسترس می باشد.

ساعت کاری

کاربر اصلی سیستم نرم افزار CRM به عنوان مدیر سیستم می تواند برا کاربران جهت استفاده از نرم افزار، ساعت کاری و یا ip ورود ثبت نمای . بنابراین کاربر فقط در ساعت تعیین شده امکان ورود و استفاده از نرم افزار را خواهد داشت.

همچنین می توان ip برای کاربران ثبت کرد، تا کاربران فقط از ip های مشخص به سیستم وارد شده و ثبت اطلاعات داشته باشند. این موارد جهت کنترل کاربران در ساعت و مکان مشخص جهت دسترسی و ورود اطلاعات به نرم افزار در سیستم وجود دارد. مثلا یک شرکتی می خواهد فقط کارمندان در ساعات اداری و یا فقط از سیستم های شرکت بتوانند وارد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام شوند، برای همین منظور می تواند برای کارمندان خود ساعت کاری تعریف کرده و کاربران فقط در ساعات مشخص شده می توانند وارد سیستم شده و استفاده نمایند.

تغییر دوره ای کلمه عبور

برای افزایش امنیت بیشتر کاربری، مدیری سیستم می تواند تنظیم نماید که به صورت دوره ای کاربران رمز عبور خود را تغییر دهند. با انجام این تتظیمات مثلا هر 90 روز یکبار کاربران با ورود به نرم افزار به صفحه تغییر رمز عبور هدایت می شوند تا رمز عبور خود را برای امنیت بیشتر تغییر دهند همچنین مدیر سیستم می تواند درجه سختی رمز عبور را نیز تعریف نمایند تا کاربران سیستم نتوانند رمز های عبور ساده و چند کلمه ای داشته باشند.