ارتباط با فارسیکام

جهت ارتباط با فارسیکام می توانید از شماره‌های زیر تماس بگیرید.

درخواست جلسه پرزنتدرخواست اطلاعات CRM

واحد فروش
88547827 (021)
88547828 (021)
88547829 (021)
واحد پشتیبانی
88504921 (021)
88504754 (021)
sales@farsicom.com تهران، خیابان سهروردی شمالی، بین تقاطع عباس‌آباد و هویزه، کوچه متحیری، پلاک 60، واحد4

مدیریت پیامک

پیامک در نرم افزار CRM فارسیکام، مشتریان شما را همواره در کنار شما نگاه می دارد. با انجام تنظیمات ساده، امکان مشاهده، پاسخگویی پیامک های دریافتی و ارسالی وجود دارد.

پنل پیامک نرم افزار crm

در پنل پیامکی نرم افزار crm فارسیکام میتوانید برای گروه خاصی از مشتریان یا کارمندان سازمان خود به صورت دسته جمعی پیام کوتاه بفرستید. امکان ارسال پیام در تاریخ و زمان خاص نیز وجود دارد. شما می توانید چندین شماره پیامک را از طریق یک پنل مدیریت کنید. گزارش ارسال پیامکها نیز به صورت خودکار در پرونده مشتریان ثبت می شود.
نرم افزار CRM فارسیکام با امکان اتصال به بیش از 50 پنل پیامکی و قابلیت ارتباط با انواع وب سرویسها ارسال پیامک، سیستم قدرتمندی را در اختیار شما قرار می دهد.

تلفیق بخش پیامکی سیستم با ابزار های دیگر مانند موتور زمانبندی و سیستم گردش کار و سیستم ارتباط با بانک اطلاعاتی و … امکانات فراوانی را برای کاربران نرم افزار crm فراهم آورده هست.

کاربران سیستم می توانند با طراحی جواب اتوماتیک به مشتریان و مخاطبین خود این امکان را بدهند که با ارسال کدی اطلاعات خاصی را دریافت نمایند.

در صورت استفاده از شماره های داخلی سیستم امکان خرید آنلاین برای شارژ حساب پیامک با اتصال به شبکه شتاب بانکهای کشور مهیا می باشد.

پیامک CRM

امکان ارسال گروهی پیامک به دسته ای از مشتری ها با استفاده از جستجوی پیشرفته مشتری در سیستم CRM وجود دارد، با استفاده از جستجوی پیشرفته و فیلتر کردن مشتری ها، می توانید به مشتری های مد نظر خود پیامک ارسال نمایید.

ارسال پیامک زمانبندی شده در نرم افزار CRM امکان ارسال پیامک در زمان های آینده به صورت تکی یا تکراری در بازه زمانی مشخص را می‌دهد، با استفاده از زمانبندی ایمیل می توان پیامک های مورد نیاز خود را ایجاد و در زمان آینده به صورت اتوماتیک ارسال نمایید.

ایجاد فرستنده های پیامک

نرم افزار CRM روش این امکان را به کاربران میدهد که بتواند با پنل های مختلف پیامکی ارتباط بر قرار کرده و با استفاده از نرم افزار CRM با شماره پنل پیامکی خود پیامک ارسال نمایید. نرم افزار CRM با امکان اتصال به بیش از 50 پنل پیامکی به مشتری های خود این امکان را میدهد که شماره پیامکی مناسب خود را پیدا کرده و به سادگی با نرم افزار CRM ارتباط بر قرار کرده و با شماره های پیامکی شرکتی یا سازمانی خود پیامک ارسال نمایند.

همچنین در صورت نیاز می تواند از شرکت فارسیکام شماره پیامکی تهیه نموده که در این حالت به سادگی می تواند با استفاده از پرداخت آنلاین یا شارژ کارتی شماره پیامک خود را شارژ کرده و نسبت به مدیریت هزینه دیگر کارمندان خود اقدام نمایند به این صورت که می توانند برای هر کاربر خود در نرم افزار CRM مقداری شارژ تخصیص داده که کاربر می تواند تا مقدار تعیین شده پیامک ارسال نماید.

با تعریف فرستندهای عمومی و سیستمی و شخصی می تواند شماره های مختلفی برای کارهای مختلف استفاده نمود.

دریافت پیامک

با تنظیم وب هوک در پنل پیامکی خود به سادگی می توان پیامک های دریافتی به شماره اختصاصی خود را به نرم افزار CRM به طور آنی انتقال دهید، با دریافت پیامک می توانید عملیات های مختلفی به صورت اتوماتیک در سیستم انجام داد مانند اجرای گردش کار، پاسخ اتوماتیک به پیامک و … در صورت داشتن چندین شماره پیامک ها، پیامک های هر شماره دسته بندی می شوند و اعلان دریافت پیامک برای کاربرانی که دسترسی دارند نمایش داده می شود، با دریافت پیامک اگر شماره موبایل دریافتی مربوط به مشتری باشد به صورت اتوماتیک به مشتری مربوطه وصل شده و لوگ مشتری ثبت می شود.

چاپ پیامک با استفاده قالب:

 برای چاپ پیامک های دریافتی با قالب های مختلف می توانید با سیستم قالب ساز، قالب چاپی خود را ایجاد کرده و پیامک دریافتی را در داخل قابل یا متن از پیش تعریف شده چاپ نمایید. 

بعد از دریافت پیامک می توان تنظیم نمود که پاسخی به نسبت کلمه یا متن دریافتی برای فرستنده پیامک ارسال شود، مثلا با دریافت عدد 1، آدرس شرکت به صورت اتوماتیک به ارسال کننده پیامک، ارسال شود یا بعد از دریافت پیامک، پیامکی مبنی بر تشکر بابت ارسال پیامک ارسال شود و کارهای مختلفی که به صورت اتوماتیک می توان انجام شود.

ارسال پاسخ اتوماتیک با اتصال به بانک اطلاعاتی:

یکی از امکانات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ارسال پاسخ اتوماتیک با امکان دریافت اطلاعات با بانک اطلاعاتی می باشد، با دریافت پیامک با توجه به متن دریافت شده گزارشی از دیتابیس مشخص شده استخراج می شود و به صورت اتوماتیک پاسخ داده می شود، مثلا با ارسال شماره کالا به درگاه پیامکی، به صورت اتوماتیک اطلاعات کالا از بانک اطلاعاتی استخراج شده و در متن و قالب از پیش تعریف شده جایگزین شده و ارسال می شود یا مثلا با ارسال شماره ملی مقدار بدهی کاربر استخراج و پاسخ داده می شود، با استفاده از این روش می توان بیشتر درخواست ها و خدمات مشتری ها را به صورت اتوماتیک پاسخ داد مثلا با ارسال شماره کلاس و نام درس می توان نمره دریافتی و اطلاعات دیگر را استخراج و پاسخ داد.

پیامک گردش کار

ادغام سیستم پیامک و گردش کار انعطاف بیشتری برای کاربران نرم افزار به وجود می آورد. اجرای گردش کار با دریافت پیامک با متن خاص کمک می کند تا با دریافت پیامک های مورد نظر گردش کارها به صورت اتوماتیک اجرا شود و کاربران مسئول به صورت اتوماتیک در جریان آن قرار داده شوند. همچین امکان تنظیم و ارسال پیامک در داخل گردش کار به صورت اتوماتیک، یکی از ابزارهای بسیار مفید نرم افزار CRM روش می باشد، با استفاده از گردش کار می توان به صورت اتوماتیک یا دستی تنظیم کرد که در مرحله از چارت به پیامکی برای مشتری یا مالک یا فرد دیگری ارسال شود و با توجه به ارسال شدن یا نشدن پیامک می توان مسیر گردش کار را تغییر داد، مثلا به نزدیک شدن به اتمام قرار داد مشتری به صورت اتوماتیک گردش کاری برای مشتری ایجاد شده و پیامکی با متن تعیین شده و شامل اطلاعات مشتری به مشتری ارسال می شود، تمام این کارها به صورت اتوماتیک توسط گردش کار انجام می شود.

ارسال پیامک در بخش های مختلف CRM

بخش های مختلف نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با سیستم پیامکی در ارتباط می باشد، مانند بخش تیکت، فرم، گردش کار، زمانبندی و ….

هر کدام از این بخش ها به صورت اتوماتیک و با توجه به تنظیمات انجام شده پیامکی برای مشتری ارسال می نماید، مثلا با پاسخ تیکت مشتری، پیامکی با متن تعیین شده و اطلاعات مشتری و تیکت به مشتری ارسال می شود یا در بخش فرم ها با ثبت فرمی، می توان اطلاعاتی برای ثبت کننده فرم یا کاربران نرم افزار CRM ارسال نمود. ارسال پیامک و ارتباط با مشتری یکی از نیاز های سیستم های CRM می باشد که کمک میکند ارتباط موثری با مشتری ها خود داشته باشید.