ارتباط با فارسیکام

جهت ارتباط با فارسیکام می توانید از شماره‌های زیر تماس بگیرید.

درخواست جلسه پرزنتدرخواست اطلاعات CRM

واحد فروش
88547827 (021)
88547828 (021)
88547829 (021)
واحد پشتیبانی
88504921 (021)
88504754 (021)
sales@farsicom.com تهران، خیابان سهروردی شمالی، بین تقاطع عباس‌آباد و هویزه، کوچه متحیری، پلاک 60، واحد4

مدیریت پروژه ها

یکی از ویژگی های منحصر به فرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فارسیکام، امکان زمان بندی و برنامه ریزی کارهای شخصی و اداری و مدیریت پروژه ها است، به گونه ای که تمامی کارهای روزانه به سادگی قابل تعریف در سیستم بوده و بر اساس اولویت های تعریف شده برنامه ریزی می شوند. بدین طریق کاربران قادر خواهند بود که امور کاری خود را با تعیین زمان سررسید به صورت پروژه های جداگانه ثبت کنند.

زمان بندی و برنامه ریزی کارهای

این ویژگی، برای مدیریت فرآیندهایی که از روند و مسیر از پیش تعیین شده ای برخوردار نیستند، بسیار مناسب است. در این سیستم مراحل مختلف کاری را نیز می توان به صورت درختی و تو در تو تعریف کرد. با استفاده از مدیریت پروژه فارسیکام، دیگر نیازی به کاغذهای رنگارنگ اطراف میز کار خود ندارید.

امکان ترکیب پروژه ها با موتور گردش کار باعث می شود که به سادترین شکل کارها را جلو ببرید و دیگر نگران از دست دادن کارها یا فراموشی انجام وظایف نباشید چرا که سیستم CRM فارسیکام همه کارها را در زمان مقرر به شما یادآوری می کند نمایش کارهای روزانه و کارهای که در روز های آینده انجام خواهید داد باعث می شود تا بتوانید برنامه ریزی مناسب تری داشته باشید.

چارت گردش کار

سیستم گردش کار کمک می کند تا پروژه های کاری خود را گردش کار تعریف نموده و گردش کار به صورت اتوماتیک کارها را انجام داده و در زمان های مشخص کارهای قابل انجام را به دست کاربران برساند. به طور مثال زمانی که فردی با شرکت برای خرید تماس میگیرد یک گردش کار ایجاد می شود، این گردش کار تا زمانی که به مشتری تبدیل شود ادامه میابد، بعد از آنکه مشتری اقدام به خرید کرد گردش کار  خرید به صورت اتوماتیک ایجاد می شود، در این گردش کار، کارها به مجری کار ارجاع داده می شود، مثلا اولین مرحله صدور پیش فاکتور می باشد که در این کار به مسئول حسابداری ارجاع داده می شود تا پیش فاکتور را صادر نماید بعد از تایید پیش فاکتور مرحله بسته بندی کالا و ارسال آن می باشد که سیستم گردش کار، کار مورد نظر را به مسئول ارسال ارجاع می دهد. تمام کارها به صورت اتوماتیک انجام می شود و نیازی نیست که اطلاعات و کارها را یاداشت نمایید تا در زمان معین شده انجام دهید، سیستم گردش کار، کارها را به مجری کار داده و فقط کافیست کارکنان کارهایی که در گردش کار به آنها محول می شود را انجام داده و گردش کار را ادامه دهند، تمام فرایند خرید و فروش به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و هر نفر فقط مسئول انجام دادن کار محوله شده می باشد و نیازی نیست که از تمام فرایند آگاهی داشته باشد.

لیست کارها Todo

Todo

با استفاده از بخش ها و ابزارهای مختلف نرم افزار CRM روش می توانید کارهای شخصی خود را مدیریت و ثبت نمایید، سیستم های یادآوری و زمانبندی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری امکاناتی در اختیار کاربران این نرم افزار قرار می دهد که بتوانند با استفاده از این بخش ها تمام کارهای مورد نیاز خود را انجام داده و یاداشت های خود را ثبت نمایند.

یکی از بخش ها لیست کارهای یا Todo می باشد، در این بخش می توان کارهای خود در قالب پروژه های مختلف به صورت درختی ثبت نمود و تاریخ سررسید برای کارها ثبت نمود، با سررسید تاریخ به صورت اعلان برای کاربر نمایش داده می شود.