ارتباط با فارسیکام

جهت ارتباط با فارسیکام می توانید از شماره‌های زیر تماس بگیرید.

درخواست جلسه پرزنتدرخواست اطلاعات CRM

واحد فروش
88547827 (021)
88547828 (021)
88547829 (021)
واحد پشتیبانی
88504921 (021)
88504754 (021)
sales@farsicom.com تهران، خیابان سهروردی شمالی، بین تقاطع عباس‌آباد و هویزه، کوچه متحیری، پلاک 60، واحد4

مدیریت زمانبندی

با استفاده از مدیریت زمانبندی نرم افزار فارسیکام شما می توانید به سادگی همه کارهای زمانبندی را به عهده نرم افزار گذاشته تا به صورت اتوماتیک و دقیق این کارها را انجام دهد.

سیستم مدیریت زمانبندی در CRM این امکان را به شما می دهد تا پیامک یا ایمیل هایی در یک زمان های خاص به صورت اتوماتیک ارسال شود و نگرانی شما را از بابت فراموش کردن ارسال این اطلاعات به مشتری ها را برطرف می کند. سیستم مدیریت زمانبندی می تواند به فرم ها ثبت شده و مشخصه های مشتری ها در داخل سی آر ام وصل شده و با توجه به تاریخ مورد نظر ثبت شده پیامک یا ایمیل به صورت اتوماتیک برقرار کند

می خواهید در روز تولد مشتری برای مشتری ایمیل یا پیامک به صورت اتوماتیک برقرار کرده و یک متن برای مشتری خوانده شود، یا چند روز مانده به انقضای تاریخ پشتیبانی محصولتان به مشتری خبر دهید، یا در یک روز خاصی برای لیستی از مشتری ها پیامک یا ایمیل ارسال نمایید .

 

مدیریت زمانبندی نرم افزار فارسیکام

شما می توانید به سادگی همه کارهای زمانبندی را به عهده نرم افزار گذاشته تا به صورت اتوماتیک و دقیق این کارها را انجام دهد. با انجام اتوماتیک زمانبندی ها تمام کارها در زمان مشخص خود انجام خواهد شد و از اتلاف زمان کارکنان به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت که باعث بالا بردن راندمان کاری خواهد شد.

سیستم مدیریت زمانبندی این امکان را به شما می دهد تا پیامک یا ایمیل هایی در یک زمان های خاص به صورت اتوماتیک ارسال شود و نگرانی شما را از بابت فراموش کردن ارسال این اطلاعات به مشتری ها را برطرف می کند. سیستم مدیریت زمانبندی می تواند به فرم ها ثبت شده و مشخصه های مشتری ها در داخل سی آر ام وصل شده و با توجه به تاریخ مورد نظر ثبت شده پیامک یا ایمیل  به صورت اتوماتیک ارسال نماید.

به همین سادگی تمام نیاز های زمانبندی شما را نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری حل می کند.

سه حالت برای انتخاب زمانبندی در سیستم در نظر گرفته شده است

– زمان اجرای فرا رسید، عملیات طراحی شده (ارسال ایمیل یا پیامک یا فعال یا غیرفعال سازی) برای تمام افراد و مشتری های انتخاب شده اعمال می شود. به طور مثال زمانی که می خواهید یک روز خاص مثل روز پزشک را به مشتری هایی که پزشک هستند تبریک بگوید.

– هنگامی که زمان اجرا فرا رسید اگر زمان اجرا با زمان تاریخ ایجاد مشتری یا زمان ثبت فرم یکی بود برای آنها اجرا شود. در این حالت بعد از انتخاب گروه مشتری یا گروه کاربر یا فرمی می توانید به سیستم اعلام کنید که بعد از مدت زمان خاصی از ایجاد فرم یا مشتری عملی را بر روی مشتری فوق اعمال کن مثلا در بخش تنظیمات تاریخ انتخاب می کنید هر 4 روز 1 بار یعنی بعد از 4 روز از تاریخ ایجاد.

– در این حالت شما زمان خاصی را انتخاب نمی کنید و نسبت به زمان فیلد مشتری یا فیلد فرم عملیات اجرا می شود، مثلا برای تبریک تاریخ تولد مشتری یا به طور مثال اگر 2 روز مانده با تاریخ انقضای پشتیبانی یا چند روز مانده یا گذشته از یک تاریخ خاص که در اطلاعات مشتری یا فرم ثبت شده است.

غیر فعال شدن مشتری با سیستم زمانبندی

با سیستم زمانبندی در زمان های خاص می توانید مشتری های فعال یا غیرفعال کنید مثلا در صورتی که تاریخ قرارداد پشتیبانی مشتری تمام شده باشد مشتری به صورت اتوماتیک غیرفعال شود.

ارسال ایمیل و پیامک با قالب های از پیش طراحی شده

با استفاده از سیستم قالب ساز می توانید قالب ها و متن های از پیش طراحی شده ایجاد نمایید همراه با متغییرهای مشتری که در هنگام ارسال ایمیل یا پیامک، متن مورد نظر با اطلاعات مشتری ایجاد و برای مشتری ارسال شود.

با طراحی قالب های متنوع و زیبا همراه با لوگو و تصاویر مورد نیاز می توانید ایمیل های زیبا و جذاب برای مشتری های خود ارسال نمایید.

سیستم زمانبندی

سیستم زمانبندی

یکی دیگر از قسمت موجود در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان فارسیکام (روش)، سیستم زمانبندی می باشد که به کاربران امکان زمانبندی های مختلفی جهت انجام کارها را فراهم می نماید با قابلیت تعیین جزئیات جهت پیاده سازی زمانبندی های دلخواه و مورد نیاز. این سیستم مدیران و کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از ابزار ساده و کاربردی روند انجام فعالیت های سازمان را به سادگی در نرم افزار تعریف نموده و از عقب افتادن و یا فراموش شدن فعالیت ها جلوگیری نمایند و تمام فعالیت های تکراری را به نرم افزار واگذار نموده و به انجام امور و فعالیت های اصلی رسیدگی نمایند.
در نرم افزار CRM روش امکانات و قابلیت های متفاوت و مفیدی برای تنظیم انواع زمانبندی ها مانند: روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه، تنظیم تاریخ خاص و همچنین وابسته به دیگر قابلیت های نرم افزار روش مانند فرم های الکترونیکی و پارامتر های سیستم وجود دارد. با در نظر گرفتن ریز ترین و جزئی ترین نکات و زمان ها قابل پیاده سازی می باشند برای مثال در زمانبندی هفتگی، امکان تعیین روز های هفته (شنبه – یک شنبه – دو شنبه و … ) فاصله زمانی بین هفته ها ( هر دو هفته – سه هفته و … ) و همچنین تعیین شرایط مشخص جهت پایان ( فقط یک بار اجرا ، 2-3-4 مرتبه اجرا ، تعیین تاریخ خاص )  وجود دارد.

با ادغام سیستم گردش کار و زمانبندی در نرم افزار CRM فارسیکام اجرای گردش کار به صورت اتوماتیک با زمانبندی و در زمان هی خاص به صورت دوره ای یا با استفاده از پارامترهای فرم یا مشتری قابل اجرا می باشد. برای مثال گردش کاری طراحی شده که باید در یک روز خاص از سال اجرا یا آخر هر ماه اجرا شود. یا گردش کار انقضای تاریخ یک محصول که با استفاده از سیستم زمانبندی می توان فیلد تاریخ را در مشخصه های مشتری یا فرم انتخاب کرد و تعیین نمود که مثلا چند روز مانده به این تاریخ یا چند روز گذشته یا در همان روز گردش کار اتوماتیک ایجاد می شود، با این روش هیچ کاری در شرکت یا سازمان که مربوط به زمان می باشد از یاد نمی رود و تمام کارها به صورت اتوماتیک در زمان خود اجرا می شوند.

بخش های مختلف سیستم مانند بخش پیامک، ایمیل و … را می توان با استفاده از زمانبندی تنظیم نمود مثلا پیامک ها یا ایمیل هایی که نیاز دارید در تاریخ خاصی ارسال شوند، تنظیم کرده و سیستم اتوماتیک در آن تاریخ پیامک یا ایمیل یا … را اجرا و ارسال می کند.

تمام زمانبندی های که در نرم افزار CRM ایجاد و اجرا می شود را می توان در تقویم کاری مشاهده نمود، اطلاعات زمان اجرای زمانبندی و در صورت تنظیم نمودن تکرار، تکرار زمانبندی ها همه به صورت یکجا در تقویم کاری نمایش داده می شود که با استفاده از بخش فیلترها می توان زمانبندی های بخش های مختلف سیستم را فیلتر نمود.