ارتباط با فارسیکام

جهت ارتباط با فارسیکام می توانید از شماره‌های زیر تماس بگیرید.

درخواست جلسه پرزنتدرخواست اطلاعات CRM

واحد فروش
88547827 (021)
88547828 (021)
88547829 (021)
واحد پشتیبانی
88504921 (021)
88504754 (021)
sales@farsicom.com تهران، خیابان سهروردی شمالی، بین تقاطع عباس‌آباد و هویزه، کوچه متحیری، پلاک 60، واحد4

باشگاه مشتریان

رقابت اکثر سازمان ها در دنیای امروزی ، پس از جذب مشتریان جدید حفظ مشتریان قبلی و افزایش وفاداری آنها می باشد.

بهترین ابزار برای حفظ وفاداری مشتریان ، استفاده از باشگاه مشتریان می باشد. با ارائه خدمات مختلف به اعضای باشگاه ، توسعه روابط با مشتری افزایش یافته و فعالیت های بازاریابی بیشتر می شود.

در باشگاه مشتریان ، زمانی که یک مشتری (وفادار) میزان بیشتری از کالاها و خدمات یک سازمان مصرف میکند، باید سهم بیشتری از توجه و امتیازات ارائه شده توسط آن سازمان را داشته باشد. در واقع  باشگاه مشتریان محلی برای شناسایی مشتریان وفادار برای ارائه پاداش ها و امتیازات است.

یکی دیگر از کارکردهای باشگاه مشتریان تشویق به مصرف بیشتر است چون در باشگاه مشتریان مصرف بیشتر باعث تشویق بیشتر و بهره مندی از توجه بیشتر می شود.

هدف، تبدیل مشتریان بالفعل به مشتریان وفادار و همیشگی است به صورتی که سایر برندها در حوزه مشابه کسب و کار نتوانند به سادگی تمایل مشتری به تغییر و مصرف کالاهایشان را برانگیزانند.

مکانیزم باشگاه مشتریان به این صورت است رفتار مشتری را آنالیز میکند و به رفتارهای مطلوب امتیاز میدهد و به امتیازهای جمع آوری شده اش پاداش میدهد. هدف از این ساز و کار تحریک مشتری به تکرار رفتار و ایجاد رفتار وفادارانه است.

اتخاذ سیاست های صحیح در قبال اعطای پاداش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به این دلیل است که هدف نهایی مشتریان از عضویت در باشگاه مشتریان بهره مندی از مزایا و پاداش های باشگاه است.

بنابراین در خصوص تعیین جوایز و پاداش های باشگاه باید به نکات زیر توجه داشت:

  • پاداش ها متناسب با فعالیت باشند.
  • دستیابی به پاداش ها بیش از حد سخت و غیر ممکن نباشند.

پاداش ها در باشگاه مشتریان عموما به دو دسته تقسیم میشوند:

  • مزایای سخت
  • مزایای نرم

دسته اول پاداش ها مزایای سخت (Hard benefits) : پاداش هایی هستند که به صورت مستقیم برای سازمان هزینه های مالی دارند. به عنوان مثال پاداش هایی نظیر تخفیف در خریدهای بعدی، پاداش های نقدی و یا پاداش های ارزشمند مادی در این گروه طبقه بندی میشوند.

دسته دوم پاداش ها مزایای نرم (Soft benefits) : پاداش هایی هستند که بار مالی چندانی برای سازمان ارائه دهنده پاداش ندارد. این پاداش ها عمدتا از جنس تکریم مشتری و پاداش های اجتماعی است. مانند ارائه جای پارک رایگان به مشتریان هنگام خرید، ارائه جایگاه VIP، رسیدگی به تقاضای مشتری خارج از صف و …

باشگاه مشتریان نرم افزار سی ار ام فارسیکام :

ابتدا  یک سری شرایط کسب امتیاز و پاداش توسط مدیر سیستم تعریف می شود.

مشتری برای استفاده از این امتیاز ها باید از پنل پشتیبانی عضو باشگاه مشتریان شود.

زمانی که یک فاکتور فروش برای مشتری ثبت می شود،  اگر این خرید ها شرایط کسب امتیاز را داشته باشد ،امتیازی به مجموع امتیازات مشتری اضافه می شود .

از طرف دیگر مدیر سیستم برای هر امتیازات کسب شده ، پاداش هایی را تعریف می کند  و مشتری این شرایط کسب پاداش ها را در پنل خود دیده و از بین این پاداش ها که مدیر تعریف کرده پاداش هایی را متناسب با امتیازی که تا کنون کسب کرده انتخاب می کند  و پس از انتخاب پادش دلخواه آن پاداش در سبد پاداش مشتری قرار گرفته و امتیاز معادل آن پاداش از امتیازات وی کسر می گردد .

دو نوع پاداش وجود دارد

پاداشهایی که هزینه مالی دارند و در هنگام ثبت فاکتور به فاکتور اضافه می شوند مانند تخفیف در خرید و دریافت کالای مجانی
 پاداشهای غیر نقدی ( یا پاداش های نقدی که در قسمت فاکتور نمی تواند به صورت کالا ثبت کرد مانند کمک هزینه سفر) مانند ارائه جای پارک رایگان به مشتریان هنگام خرید، ارائه جایگاه VIP، رسیدگی به تقاضای مشتری خارج از صف و …

پس از انتخاب پاداش توسط مشتری و قرار گرفتن در سبد پاداش مشتری ، هنگام ثبت فاکتور می توان این پاداش ها را به مشتری پرداخت کرد ( به غیر از پاداشهای غیر نقدی)

پاداش ها به صورت دستی و اتوماتیک برای مشتری ثبت می شود

پاداش هایی که به  ازای هر امتیاز تعریف شده اند : در این نوع پاداش مشتری پاداش را به میزان دلخواه انتخاب می کند و ثبت می کند .
پاداش هایی که امتیاز بیشتر از تعریف شده اند: دراین نوع پاداش دهی مشتری دخالتی در اختصاص پاداش به خودش ندارد و سیستم  اتوماتیک وقتی که مجموع امتیازات وی به حد نصاب رسید پاداش را به مشتری اختصاص می دهد .

مدیر سیستم همچنین می تواند از پاداش های تعلق گرفته در سبد مشتری ،  میزان دلخواه آن را به مشتری پرداخت نماید.