با ما تماس بگیرید 88547829 ، 88547828 ، 88547827 (021)
سیستم پشتیبانی

به منظور بهبود کیفیت ارائه خدمات و دستیابی به موفقیت هرچه بیشتر سازمان، امکان پشتیبانی مشتریان نیز در نرم افزار CRM فارسیکام قرار داده شده است. با استفاده از ویژگی مرکز پشتیبانی ، ارائه خدمات پس از فروش و پیگیری و بررسی مشکلات مطرح شده توسط مشتریان به راحتی انجام خواهد شد.

مرکز پشتیبانی نرم افزار CRM

به صورت آنلاین عمل می کند؛ به این طریق که مشتری وارد پنل پشتیبانی سازمان شما می شود، درخواستهای خود را به صورت تیکت ثبت می کند، پیام وی به کارتابل مسئول یا مسئولین پاسخ دهنده منتقل می شود و بسته به اولویت تیکتها، رسیدگی به آنها صورت می گیرد. در صورتی ایجاد تیکت جدید سیستم می تواند ثبت تیکت را با پیامک به کاربران پشتیبان اعلام نماید که درصورت حضور نداشتن در محل به سیستم CRM مراجعه کرده و به تیکت ثبت شده پاسخ دهند

در مرکز پشتیبانی مشتری ها می توانن با کاربران سیستم crm به صورت آنلاین ( در صورتی که تنظیم گفتگوی آنلاین با سیستم پشتیبانی انجام شده باشد) گفتگو کنن و مشکلات خود را مطرح نمایند .

داشتن یک سیستم پشتیبانی آنلاین برای شرکت ها و سازمان ها باعث می شود که مشتریان دیگر نگران مسائل پیش آمده از خدمات شما نباشند و به راحتی با شما از طریق این سیستم در تعامل باشند.